Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

O godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem Pasterza naszej Diecezji. Podczas tej Eucharystii zostaną poświęcone oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia.

Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej odbędzie się obrzęd przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 7.00.

Drogę Krzyżową rozpoczniemy o godz. 17.00.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane z racji Adoracji Krzyża Świętego będą przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie będzie trwała do północy.

Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 7.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w godz. od 8.00 do 13.00, w odstępach co pół godziny. W bocznej kaplicy możemy składać swój dar serca w postaci pokarmów dla biednych rodzin. Te pokarmy będą rozdawane od godz. 14.30.

Wielkanoc

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Prosimy, by zabrać ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Uroczysta Rezurekcja rozpocznie się w niedzielę o godz. 6.00. Pamiętajmy tego dnia o zmianie czasu. Pozostałe Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.