Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 r.

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zakorzenieni w Chrystusie Zmartwychwstałym, prawdziwym krzewie winnym, przygotowujemy się do dnia Piędziesiątnicy.
  2. Jutro, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, a także święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.
  3. We wtorek przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  4. W środę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Tego dnia przypada wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika.
  5. Również w środę, o godz. 17.00, Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, przy rozważaniu Słowa Bożego.
  6. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Narodowej. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego dnia Msza św. wieczorna zostanie odprawiona w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. będą sprawowane w godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 16.00, 18.00.
  8. Parafia Matki Bożej Królowej Polski będzie przeżywała doroczny odpust. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  9. Tego dnia przypada I piątek miesiąca. Msza św. wieczorna zostanie odprawiona jako Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość, wizyta sakramentalna u chorych w domach, odbędzie się w piątek, 10 maja.
  10. W sobotę po Mszy św. wieczorowej, odprawionej jako Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Podczas Eucharystii będzie możliwość złożenia przyrzeczenia oddania się Niepokalanej Maryi. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach umieszczonych pod chórem.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary tacowe przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.
  12. Zapraszamy młodzież po bierzmowaniu na spotkanie, w sobotę o godz. 15.00, do salek pod kościołem. Będzie czas na integrację, podsumowanie przygotowań, dobrą zabawę. To wydarzenie jest dobrowolne, dla chętnych.
  13. Prasa katolicka: „Niedziela”
  • Świeccy w obronie kapłanów.
  • Cywilizacja życia, czy śmierci?

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

21- 28.04.2024: