Sakrament Namaszczenia Chorych

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone”.

List św. Jakuba 5, 14 – 15

1. Sakramentu Namaszczenia Chorych udziela się wiernym, którzy znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości. Nie odkładamy tego Sakramentu świętego na ostatnią chwilę życia.
2. W przypadku nagłego niebezpieczeństwa utraty życia można o każdej porze prosić o przybycie kapłana – tel. 84-639-25-30.
3. Chorym przebywającym w szpitalu, Sakramentów świętych udziela tylko ksiądz kapelan szpitala.

4. Chorych przebywających w domu, kapłan odwiedza z Sakramentami świętymi w I Piątek miesiąca.
5. Nazwiska i adresy chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
6. W domu należy przygotować: biały obrus, krzyż i świece. Wypada, aby domownicy obecni w domu, uczestniczyli w obrzędzie przyjęcia Sakramentu Namaszczenia.